[Anasayfa]   
Kurumumuz
  Anasayfa
  DÜSİAD
  Faaliyetlerimiz
  Yönetimimiz
  Tanıtım Filmi
  Fotoğraf Galerisi
  TUSKON
  MARİFED
  İletişim
KOMİTELER
İndirimli Alışverişler
  İndirimli Alışverişler
İnteraktif Servisler
  Editör Girişi
  Yönetici Girişi
Site İstatislik
Bugün Tekil : 119
Bugün Çoğul : 550
Toplam : 139285/745942
>> Güney Kore Büyükelçisi Düsiad’da

Düsiad Güney Kore Büyükelçisi Jae Hyun Bae’yi ağırladı. Düzce milletvekili Yaşar Yakış’ın daveti olarak Derneğimize gelen Büyükelçi Jae Hyun Bae ilk olarak Düzce İş Adamları ve Sanayiciler Derneği’nde (DÜSİAD) Düzce İGM Başkanı Muzaffer Bülbül, DTSO Başkanı Metin Büyük, DÜSİAD Başkanı Eyüp Çakır ve çok sayıda iş adamı ile bir araya geldi.
DUSİAD başkanı Eyüp Çakır, Türkiye ile Güney Kore arasında benzerlik olduğunu işaret ederek “Güney Kore bizim şehitlerimizin yattığı hiç ters düşmediğimiz bir ülkedir. 2. Dünya Savaşı’ndan sonra onlarda bizim gibi büyük darbeler yediler. Fakat şuan dünyadaki en iyi ekonomiye sahip ülkelerden bir tanesi. Bizde Türkiye olarak eskiye oranla ekonomi alanında bir gelişme kaydettik. Ayrıca Düzce olarak ta Kore ile ticari ilişkilerimiz var. Aslında bu iki ülke arasında büyük bir benzerlikler var” dedi.
Milletvekili Yakış, Ankara’daki büyük elçileri Düzce’ye getirmenin en büyük istediği olduğunu belirterek “Düzce’ye büyükelçileri getirmek en büyük isteklerimden biriydi. Fakat görevlerimden dolayı buna zaman bulamıyordum. Artık bu fırsatı bulabiliyorum ve ilk olarak ta Kore büyükelçisini getirdim” diye konuştu.
Yakış ayrıca Düzce’nin ticari anlamda geliştiğini ifade ederek 5-10 yıl içerisinde Düzce’nin çok farklı bir kent olacağını ve bunda da en fazla iş adamlarına etkisi olacağını söyledi.
Türkçe “Merhaba” diyerek sözüne başlayan, büyükelçi Jae Hyun Bae Düzce’de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek Beni buraya getirdiğiniz için teşekkür ederim. Türkiye ve Kore arasında çok iyi bir ilişki var. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bizi ziyareti bu ilişkiyi daha da geliştirdi” şeklinde konuştu.Okunma :
 1259      Duyuru ekleme tarihi : 07.06.2011 - 19:49:03
İstek ve Önerileriniz


Düzce Sanayici ve İşadamları Derneği CopyRight©2011
Düzce Sanayici ve İş Adamları Derneği